FAQ

Často kladené dotazy

Ke každému zákazníkovi přistupujeme individuálně a rádi zodpovíme veškeré dotazy, týkající se naší techniky. Odpovědi na otázky, které vás zajímají nejčastěji, si můžete přečist níže:

Jak se počítají zápůjční dny
Jeden zápůjční den se NErovná 24 hodinám. Jeden zápůjční den Vám budeme účtovat, pokud si techniku vyzvednete večer po 18h nebo v noci den předem a vrátíte druhý den do večera/noci. Popřípadně až další den ráno (příklad: 1 zápůjční den = technika byla vyzvednutá 9.3. po 18h nebo 10.3. do 10h a vrácena byla 10.3. do noci, popř 11.3. do 10h ráno). Pokud si však techniku vyzvednete odpoledne a vrátíte ji druhý den odpoledne, budeme Vám účtovat 2 dny. Pro nás to totiž znamená, že technika bude blokována na 2 dny.
Objednávám poprvé
V takovém případě od vás budeme chtít buď zálohu na zapůjčenou techniku, nebo informace, se kterou produkcí točíte, na které lidi z oboru se můžete odkázat, případně adresu Vašich webových stránek, apod...
Chci si půjčit techniku o víkendu
Pokud jste u nás poprvé a potřebujete si techniku vyzvednout o víkendu, zavolejte nám. Buď domluvíme vyzvednutí techniky před víkendem, nebo se potkáme individuálně. Pokud u nás nejste poprvé, vyzvednutí přes víkend není problém. Ale i tak zavolejte a domluvíme se.
Kolik zapůjčení techniky stojí
Ceny najdete v sekci Objednávka. Čas od času pro vás připavujeme různé cenové akce. V sekci Objednávky jsou uvedené ceny po slevě.
Jak udělat objednávku?
V sekci Objednávky je vlevo nahoře nad seznamem techniky vyhledávací okénko. Chcete si půjčit Canon objektiv? Napište do okénka klíčová slova a odpovídající technika se Vám ukáže. Pak už jenstačí zakliknout konkrétní produkt vpravo znaménkem +. Takto pokračujte dál, dokud nemáte vše, co potřebujete. Dole na stránce naleznete objednávkový formulář, kde vyplníte zbývající informace - jméno, email, telefon, čas zápůjčky, název projektu, ičo firmy a případně poznámku.
Jak jsme na tom s počty kusů?
Od většiny techniky, kterou nabízíme, ať už se jedná o kamery, foťáky, objektivy, světla a různé příslušenství, máme na skladě několik kusů. Pokud si tedy potřebujete půjčit několik foťáků najednou a k tomu vše potřebné na natáčení, nemusíte chodit na několik míst v Praze. My máme vše na jednom místě.
Jak fungujeme 24/7
Díky našemu nočnímu trezoru fungujeme 24h denně pro stálé zákazníky. Potřebujete techniku vrátit v noci? Opozdíte se a potřebujete vrátit nebo vyzvednout nad ránem, nebo se jenom chcete vyhnout dopravě v Praze? Není problém.
Nemáte dost peněz, ale máte úžasný projekt?
Nemáte dost peněz, ale máte pocit, že projekt, který chcete natočit, je výjimečný? Každý týden máme několik poptávek na sponzoring. Ty, které podpoříme, proto musíme hodně pečlivě vybírat. Rádi podpoříme projekty, u kterých bude jasně dané, jaká pro nás z jejich realizace plyne výhoda - určitě bude fajn, když nás dáte do titulků, ale zkuste nám nabídnout něco víc, než všichni ostatní. Přednost mají dlouhodobí zákazníci. Studentské filmy nových zákazníků nesponzorujeme, ale pokud budete chtít, lze domluvit odložení splatnosti až o několik týdnů.
Našli jste levnější konkurenci?
Oznamte nám to a cenu po ověření dorovnáme. Plus od nás dostanete slevu dalších 10%. Na webu můžete najít více rentálů, které také půjčují filmovou techniku. Mnoho z nich naši nabídku kopíruje. Často pak položky, uvedené na svých webech k zapůjčení, shání po celé Praze. Techniku totiž přepůjčují a snaží se tak 'vyrovnat' našemu portfoliu. Biofilms se může jako jediný český DSLR rental pochlubit, že všechny položky na webu má také skladem. Díky tomu můžeme nabídnout bezkonkurenční ceny, přístup i know-how.
Kde si mohu vyzvednout techniku?
Na naší adrese Petrská 18, Praha 1
Nestíhají vaši kameramani či technici vyzvednout a zkontrolovat techniku?
To vůbec nevadí! Snažíme se práci kamerových techniků a kameramanů nahradit a usnadnit tak produkcím z časového i finančního hlediska. Nicméně, taková služba je bonus navíc a proto vás prosíme, abyste se ji snažili využívat co nejúsporněji. Rádi poradíme, ale pokud si kameraman či technik zapůjčené věci při přebírání nezkontroloval a budou na vašem place chybět, není to naše zodpovědnost. Bohužel, ač se snažíme na 100%, není v našich silách pokrát všechny varianty a požadavky štábů na place.